•e-Posta•

PROTEZ TIRNAK

protez-tirnak

Protez Tırnak ne yazık ki ülkemizde Amerika ya da Avrupa ülkelerine kıyasla çok gelişmemiştir. Bunun sebebi adını çok fazla duyuramaması ve bu zamana kadar Protez Tırnak uygulaması yapan yerlerde bu işlemi profesyonel kişilerin uygulamamasıdır.

Herşeyden önce PROTEZ TIRNAK NEDİR ? sorusunu açıklamak gerekirse; Protez Tırnak takma tırnaktan farklı olarak tırnak ucuna özel bir malzeme kullanılarak yapılan ek uzantılardır. Tırnak ucuna yapıştırılan bu tırnaklar iki farklı yolla uygulanır.Bu uygulamalardan biri akrilik sistem adı verilen akrilik malzeme kullanılan sistemdir. Bir diğeri ise genelde daha fazla tercih edilen jel sistemdir.Jel sistemin ana fikri ise tırnak ucuna takılan protez sonrasında tırnağınıza bir kaç kat jel malzeme ile doldurularak tırnağın şekillendirilmesidir.

Protez Tırnak işleminin takma tırnak işleminden farklı olmasının ve daha sağlıklı olmasının sebebi takma tırnak gibi tırnağınızın tümüne yapıştırılarak uygulanmamasıdır.

Protez Tırnak
uygulamalarında ise böyle bir sorunla karşılaşma durumunuz yoktur. Bunun sebebi ise Protez Tırnakişleminin sadece tırnak ucunuza uygulanıyor olmasıdır. Böylece tırnağınızın doğal
büyümesi ve hava alması engellenmemiş olur. Protez Tırnak işlemini tercih eden kişiler; 
tırnak yeme alışkanlığı olan, tırnaklarında renk ve şekil bozukluğu olan, ya da bunların dışında tırnağını uzatmak isteyen ancak kırılmalar yüzünden başaramayan en son olarakta sadece estetik olduğunu düşünerek manikür için harcadığı zamanı kurtarmak isteyen kişilerdir.

Protez Tırnak işlemi yaklaşık olarak 2-2.5 saat sürmektedir ve yaklaşık 1 ay sorunsuz kullanımı mümkündür.

1 ay sonunda kısa  süren bir bakım yaptırmanız sonucunda da uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu,ayda bir bakımı devam ettirdiğiniz sürece de protez tırnağınızı ilk günki güzelliğinde aylarca, hatta yıllarca kullanmaya devam edebilirsiniz. Günümüzde Protez Tırnakişlemini yapan salon sayısı artmakta olup eğitimli elemanları sayesinde eskiye göre çok daha popüler olmaya başlamıştır. Protez tırnak size oje derdini unutturmakta ve son derece bakımlı ve parlak tırnaklar vaad etmektedir. Oje sürme, oje bozulması derdi ile tırnaklarımızı saklama derdine son, ojeniz her zaman ilk günkü gibi..